неділя, 17 лютого 2019 р.




Відкритий урок з математики для 3 класу


Тема: Додавання трицифрових чисел без переходу через розряд.  
Розв’язування задач та рівнянь.
Мета: Ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових
чисел без переходу через розряд.
Вдосконалювати вміння розв’язувати прості задачі на додавання.
Розв’язувати рівняння на знаходження невідомого доданка,
зменшуваного, від’ємника.
Розвивати мислення, активність.
Виховувати колективізм та бажання працювати, уважність.
Хід уроку
       I.         Організаційний момент.
Ми вчимося працювати групами.
Нагадаємо правила:
1.     Чути один одного.
2.     Висловлювати свою думку.
3.     Не перебивати.
4.     Бути стриманими.
5.     Домовлятися.
6.     Радіти за товариша.
    II.            Актуалізація опорних знань.
1)    Гра «Відшукай друга».
1.     Підкресліть розряд одиниць:
157, 324, 741, 285, 36, 800
2.     Підкресліть розряд десятків:
228, 132, 853, 904, 300, 82
3.     Підкресліть кількість сотень:
459, 560,  41, 397, 999, 106
4.     Поставте числа в порядку зростання:
100(4), 2(1), 99(3), 101(5), 18(2), 180(6)
В якому порядку розташовані розряди? ( з права на ліво, одиниці, десятки, сотні)
2)    Розв’язування прикладів з коментуванням (виконує 1 з групи, по черзі).
Складіть з цих літер слово (друг).
-         Що спільне між цими прикладами ? ( + в стовпчик, письмове додавання)
-         Що відмінне між цими прикладами? ( без переходу через розряд, з переходом через розряд)
 III.            Пояснення нового матеріалу.
3)    – Хто бажає пояснити додавання, яке ми ще не виконували?
IV.            Закріплення.
-         Яке правило додавання трицифрових чисел?
4)    Приклади № 607
-         Додайте числа
-         Знайдіть помилку
Фізхвилинка.

   V.            Розвиток математичних знань.
5)    Розв’язування простих задач на додавання №608 (робота в групах).
1.     Діти читають, з’ясовують дію, виконують в зошиті, а 1 учень біля дошки пояснює.
Відповідь: 758 корів.
2.        Було - ?
                 Продали – 650 кг.
       Залишилось – 234 кг.
Відповідь: 884 кг.
3.        Було – 527 овець
                 Стало - ? на 242 ˃
Відповідь: 769 овець
4.        І – 487 ц – на 168 ц ˂
                ІІ - ?
Відповідь: 655 ц.
         * Яка задача найважча?
            Що спільне? (+)
           Що відмінне? (з переходом через розряд)




6)    Розв’язування рівнянь (групи).

130 + х = 380
х = 380 – 130
х = 250
130 + 250 = 380
380 + 380
Невідомий 2 доданок
х - 360 = 120
х = 360 + 120
х = 480
480 - 360 = 120
120 = 120
Невідоме зменшуване
х + 210 = 590
х = 590 – 210
х = 380
380 + 210 = 590
590 = 590
Невідомий 1 доданок
280 - х = 150
х = 280 – 150
х = 130
280 - 130 = 150
150 = 150
Невідомий від’ємник

*Що ви шукали? (діти виконують біля дошки, потім перевіряємо і оцінюємо)

7)    № 611 (2). Працюємо разом біля дошки. Вчитель читає. Хто бажає виконати?

х – 346 = 231
х = 346 + 231
х = 576
576 - 346 = 231
231 = 231
х + 140 = 573
х = 573 – 140
х = 433
433 + 140 = 573
573 = 573
573 – х = 140
х = 573 – 140
х = 433
573 – 433 = 140
140 = 140

VI.            Підсумок.
-         Поясніть спосіб письмового обчислення прикладу 234 + 125
Вчитель записує, а діти хором пояснюють:

VII.            Д/з № 613, 614.