неділя, 20 січня 2019 р.


Літературне читання 3 клас
Тема: А. Дімаров «Для чого людині серце» (літературна чарівна казка)
Мета:    Ознайомити учнів із жанром літературної чарівної казки.
       Навчити самостійно визначати дійових осіб.
       Продовжувати вчити читати та розуміти зміст тексту. 
       Формувати уміння визначати головну думку твору.
       Розвивати вміння висловлювати передбачення та особисту думку.
       Виховувати доброту, чуйність.
Хід уроку
       I.            Актуалізація опорних знань.
Мотивація
На дошці записане прислів’я: Раз добром налите серце – ввік не прохолоне. (діти вголос  читають)
-       Як ви розумієте цей вислів?
Ваші батьки вас дуже люблять, ви для них сенс життя. З малечку вони вас навчають говорити, ходити, пізнавати світ, розуміти та поважати інших, любити ближнього свого.
Чиї батьки говорять поглузуй над старим, зроби боляче слабшому, не слухай вчителя?
Ваші батьки і вчителі наповнюють ваше сердечко чим? (добротою, любов’ю, вихованістю).
Ми будемо сьогодні говорити: Чи необхідна людині любов і доброта?  Для чого людині серце? Де вона живе?
1.     Вчитель читає вірш
       Що сховане в казці? (зерня)
       Що це за зерня? (почуття: добро, зло, любов)
       Де сховані почуття в людині? (в серці)
    II.            Повідомлення теми уроку
Визначення літературної казки
2.     Вчитель читає початок казки
       Як ви думаєте, у якому творі може бути такий початок? (у казці)
       У цієї казки є автор? (Анатолій Дімаров)
       Таку казку називають літературна чарівна казка? Чому чарівна? Ви дізнаєтесь, прочитавши її.
 III.            Опрацювання казки
3.     Робота над заголовком
§  Прочитайте назву казки.
   На що схожий заголовок? (на питання)
   Чи є це речення питальним? (ні, немає)
§  Прочитайте заголовок з розповідною інтонацією (про себе, а потім вголос).
§  Прочитайте з питальною інтонацією.
   Про що, або про кого, може розповідатися в казці з такою назвою? (думки дітей)
Серце – це орган, який перекачує кров?
Що живе в серці? (любов)
4.     Словникова робота
Необхідно поповнити словниковий запас
(читають хором з дошки)
дошкулити – завдати шкоди (нашкодити)
ринутися – кинутися
одноплемінники – родичі
вагаючись – нерішучість


5.     Читання твору вголос «ланцюжком»
       Які події відбулися в лісі?
       Про кого казка? Які головні герої? (дівчинка та дерев’яні чоловічки)
6.     Читання твору із зупинками
       Що буде далі?
       Чи збіглося ваше очікування?
       Які бувають серця? (Зачитати)
©     жовте та зморщене – злої людини;
©     блискуче, як пластмасова кулька – байдужої людини;
©     похмуре, сіре, важке – дбав лише про себе;
©     велике та світле – доброї людини.
IV.            Підсумок
1.     Яка головна думка казки?
2.     Де живуть почуття?
3.     Як би ти закінчив(ла) казку?
4.     Домашнє завдання: дочитати казку. Скажете, чи сподобався вам кінець казки? Чому?
5.     Гра «Яке серце у людини»
На дошці 6 чоловічків із різними виразами обличчя та серця на яких написано: золоте, зле, турботливе, відкрите, самотнє, байдуже, кам’яне). Діти беруть ці серця, читають вказаний на них текст, та приклеюють до чоловічка.
Якими б ви хотіли бути?



Немає коментарів:

Дописати коментар